Tom Holland har været i bokseringen
Superheltefilmen Spider-Man: No Way Home buldrer derudaf i biografer verden over, og det tredje kapitel i Marvels edderkoppe-trilogi er allerede strøget ind på en 8. plads over de mest indtjenende film nogensinde.
Hovedrolleindehaveren Tom Holland er derfor ikke overraskende en populær mand i disse dage. Stjernens ven Oliver Trevena har nu smidt endnu mere brænde på bålet i sit seneste Instagram-opslag, hvor Holland har smidt trøjen og viser sin imponerende form frem efter en tur i bokseringen. Se billedet nederst.
Trevena skriver til billedet:
- ADVARSEL. Vær ekstrem forsigtig når der trænes med en ven, der også er en Marvel-superhelt. Kan lede til post-træningskollaps.
Efterfølgende gør Spider-Man-stjernes ven også en smule grin med den topløse Marvel-skuespiller, da han i billedteksten også har tilføjet #NowPutYourShirtBackOnSpiderman (tag nu din trøje på igen Spider-Man, red.).
Tom Holland er snart biografaktuel i spilfilmatiseringen Uncharted, mens han i et kommende projekt skal spille den amerikanske danser, sanger og skuespiller Fred Astair.
De svulmende overarme på Instagram-billedet kan dog næppe være som forberedelse på Fred Astair-filmen, så mon skuespilleren træner op til en anden rolle, vi endnu ikke kender til?
Vis dette opslag på Instagram
Smuk, særlig givende og grum film, fantastiske unge skuespillere, smukke billeder
Men er det ikke kun Walken, der er officielt bekræftet som Shaddam IV?
Synes måske I lige glemmer at nævne hun har en pæn stor rolle i tv-serie versionen af John le CarrèsThe Little Drummer Girl :)
de sidste par minutter foregår i 2012, korrekt, men hele filmen med undtagelse af de par minutter er under anden verdenskrig
Log ind for at få personlige anbefalinger ved at anmelde film med 1-6 stjerner.