Kino.dk medarbejdere

Hvis du har spørgsmål angående billetbestilling på kino.dk, kan du finde biografernes kontaktinformationer samt svar på de oftest stillede spørgsmål her.

Kino.dk:

På kino.dk besvarer vi gerne dit opkald, hvis det drejer sig om fejl på hjemmesiden, redaktionelt indhold eller annoncering. Du kan selvfølgelig også skrive til os.

kino.dk
Skt. Peders Stræde 30 C, stuen
1453 København K
CVR nr.: 31878020

Telefon: 71 99 32 48 hverdage mellem 9.00 og 16.00
Mail
 
Adm. direktør: 
Jesper Grünfeld 
Mail: jesper@kino.dk // Mobil 25 45 61 10
 
Nyhedsansvarlig:
Stine Teglgaard
Mail: stine@kino.dk // Mobil: 23 60 53 68 // kino.dk profil

Head of Content:

Daniel Bentien
Mail: daniel@kino.dk // Mobil: 31 38 46 96 // kino.dk profil

Content Developer
Daniel Hartvig Nielsen
Mail: dhn@kino.dk // Mobil: 31 65 72 08

Content Assistant
Mette Olsen
Mail: mette@kino.dk

Support & Traffic Manager:
Sandie Ahlqvist
Mail: Sandie@kino.dk // Mobil: 26 17 97 31 // kino.dk profil

Teknisk ansvarlig
Charli Bregnballe
Mail: charli@kino.dk // Mobil: 61 66 98 76