Cookie- og Privatlivspolitik

Kino.dk medarbejdere

Hvis du har spørgsmål angående billetbestilling på kino.dk, kan du finde biografernes kontaktinformationer samt svar på de oftest stillede spørgsmål her.

Kino.dk:

På kino.dk besvarer vi gerne dit opkald, hvis det drejer sig om fejl på hjemmesiden, redaktionelt indhold eller annoncering. Du kan selvfølgelig også skrive til os.

kino.dk
Skt. Peders Stræde 30 C, stuen
1453 København K
CVR nr.: 31878020

Telefon: 71 99 32 48 hverdage mellem 9.00 og 16.00
Mail
 
Adm. direktør
Jesper Grünfeld 
Mail: jesper@kino.dk // Mobil 25 45 61 10 // kino.dk profil

Head of IT
Charli Bregnballe
Mail: charli@kino.dk // Mobil: 61 66 98 76 // kino.dk profil

Head of Content
Daniel Bentien
Mail: daniel@kino.dk // Mobil: 31 38 46 96 // kino.dk profil

News and Content Manager
Daniel Hartvig Nielsen
Mail: dhn@kino.dk // Mobil: 31 65 72 08 // kino.dk profil

Content Developer
Christine Dyrskjøt Elmstrøm 
Mail: christine@kino.dk // Mobil: 93 95 79 24 // kino.dk profil

Content & Podcast Creator
Bjarke Friis Kristensen
Mail: bjarke@kino.dk // Mobil: 21 41 97 50 // kino.dk profil

Community & Traffic Manager
Mads-Emil Weibull
Mail: mads-emil@kino.dk // Mobil: 31 72 34 76 // kino.dk profil

Head of Sales
Zophia Damsgaard - PÅ BARSEL INDTIL 2022!
Mail: zophia@kino.dk // Mobil: 28 83 18 77 // kino.dk profil

Support & Traffic Manager
Sandie Ahlqvist - PÅ BARSEL INDTIL 2022!
Mail: sandie@kino.dk // Mobil: 26 17 97 31 // kino.dk profil