Eftersøgning er blevet ødelagt af dårligt vejr
Den 65-årige britiske skuespiller Julian Sands, der har over 150 film- og tv-roller på sit CV, har været forsvundet i en uge.
Sands tog forrige fredag på en vandretur i den amerikansk bjergkæde San Gabriel, hvor man også har fundet hans bil.
LÆS OGSÅ:Er du bange for edderkopper? Ikonisk 90'er-gyser genindspilles
Familien meldte allerede stjernen forsvundet fredag aften, men et ustadigt vintervejr har i nogen grad besværliggjort eftersøgningen. Når forholdene tillader det, optages jagten på at finde ham med bl.a. droner og helikopter.
Sands er især kendt for flere 80’er og 90’er-film, der tæller A Room With a View, der fik otte Oscar-nomineringer, titelrollen i 'Warlock' og Dr. James Atherton i Araknofobi samt optrædener i tv-serier som ’24 timer’ og ’Smallville’.
Det må sgu være underligt, når man som "journalist", eller hvad I bilder jer ind, at I er, skal sidde og fluffe sådan en overskrift op med direkte løgne. Manden er mere eller mindre fuldstændig ukendt.
Julian Sanda er bestemt ikke ukendt. Han har spillet med i et hav af populære gysere og meget andet.
Så tal for dig selv og din egen aldersgruppe og hvis du er under 30, så vil fordummelsens tidsalder undskylde din udtalelse.
Det er lidt ærgerligt for dig, når du nævner intelligens, men selv slet ikke forstår mit indlæg. For det første skriver jeg "mere eller mindre totalt ukendt" - hvilket man kan synes om, hvad man vil, men jeg har ihvertfald set langt flere film end de fleste - også mange mange film før 1980 - og jeg aner ikke hvem han er, på trods af at jeg altså også har set A Room With A View. For det andet så er han bestemt ikke en Hollywood-stjerne som der ellers påstås i overskriften - det er helt objektivt åbenlyst.
Dum og uheldig kommentar, Peter. Men du er nok for gammel til at indrømme, at du tog fejl.
Hvor er du dog et frygteligt væsen! Du gør kvinder til skamme, med dine idiotiske udtaleser!
Julian Sands var en meget kendt person i 80erne og 90erne har set rigtigt mange film med ham, at du ikke har set film med ham er jo dit problem og så er det jo klart han er en ukendt person for dig. Hollywood stjerne eller ej det kan jo diskuteres.
Men om han er en Hollywood-stjerne eller ej, er jo det, jeg plæderer for, at han ikke er.
Så bare fordi at DU ikke kender ham, så er han ikke kendt???
Du er et frygtelig egoistisk væsen!
Hvad bilder du dig egentlig ind!
Det er frygtelig i sig selv at et menneske er forsvundet!!!
Men nååh nej det er jo ikke en DU kender, så det er jo lige meget!
Log ind for at få personlige anbefalinger ved at anmelde film med 1-6 stjerner.