Trailer til ny film med Clint Eastwood og Justin Timberlake
Foto:20th Century Fox
Baseball og stjerneskuespillere i 'Trouble with the Curve'
Af Daniel Bentien, 8. august 2012 - 11:23
En ældre baseball-talentspejder (Clint Eastwood) tager sin modvillige datter (Amy Adams) med på en sidste rekrutteringsrunde.
Det er præmissen for det kommende baseball-drama 'Trouble with the Curve', der udover Eastwood og Adams også har Justin Timberlake og John Goodman på rollelisten.
Filmen er instrueret af debutanten Robert Lorenz, der dog har været i mesterlære hos Eastwood som assistent på bl.a. veteranens Oscar-film Mystic River (2003) og Million Dollar Baby (2003).
Den første trailer til filmen er ude, og det tyder på et feel good-drama med en fin balance mellem lun humor og følelsesladede situationer.
Trouble with the Curve får premiere den 29. november.
Skriv kommentar Brugernes kommentarer 5
Log ind Din kommentar
FilmNyt
Seneste
- Fjerde Jurassic Park-film igen på sporet
- 5 billeder fra 'Twelve Years a Slave'
- Første Anchorman 2-trailer
- Trailer til Lego-filmen
- Første trailer til Disneys 'Frost'
- Gættede du 'Man of Steel's åbningsweekend?
- Kommende stjerne - Lise Koefoed
- Oversete favoritfilm #5 - The Age of Innocence
- 'Sin City 2' udskudt
- Ryan Reynolds dropper 'Highlander'
Mest læste
- Trailer til 'Hobbitten - del 2'
- Teaser til 'Kvinden i buret'
- 300: Rise of an Empire - den første trailer
- Ny Elysium-trailer
- Årets bedste film 2012
- Første trailer til 'Diana'
- Super live stream i aften kl. 18.45
- Trailer med årets vildeste plot
- Den nye 'Little Miss Sunshine'?
- To yderligere Spider-Man-film får premieredatoer
Populære
- Trailer til 'Hobbitten - del 2'
- Forsalg - Man of Steel
- Første plakat til 'Hobbitten - del 2'
- Trailer til ny Hugh Jackman-film
- Første billede af Evangeline Lilly i 'Hobbitten'
- Bliv del af kino.dk's bruger-panel!
- 300: Rise of an Empire - den første trailer
- Ny Elysium-trailer
- Nikolaj Arcel filmatiserer DC-tegneserie
- Opdateret: Flere skuespillere tilføjet til Marvel-film
Brugernes top 10
- 1.Fast & Furious 6(327)
- 2.Star Trek Into Darkness - 3D(86)
- 3.Iron Man 3 - 3D(444)
- 4.Iron Man 3 - 2D(294)
- 5.Silver Linings Playbook(404)
- 6.Star Trek Into Darkness - 2D(77)
- 7.Croods 2D - dansk tale(108)
- 8.Croods 3D - dansk tale(83)
- 9.MGP Missionen(57)
- 10.Den store Gatsby - 3D(108)
Cookie- og Privatlivspolitik
The rainmaker
This looks like a pretty decent feel-good movie. I'm not a fan of Timberlake's acting, but the rest of the cast is excellent. Who knows, maybe he'll learn something.
Det er et interessant cast.
Clinten i sig selv plejer at gøre film seværdige. Og når man så også kaster Amy Adams og John Goodman oven i, så bliver det da kun bedre.
Man må vel bare give Timberlake the benefit of doubt. Han kan vel ikke ødelægge hele filmen og desuden har han vel også gjort det ganske hæderligt i andre film.
Verden er af lave...
Siden hvornår er det blevet almindelig konsensus, at Justin Timberlake er en god skuespiller og skal have hovedroller med store stjerner? Seriøst what the hell?? Han gjorde et ok arbejde i Alpha Dog, fordi han passede netop til den rolle. Men at caste ham til hovedroller, hvor han skal bære film er helt hen i vejret. Han er helt tåkrummende dårlig i Friends With Benefits og In Time, som i øvrigt i sig selv er film, der ikke er en potte pis værd. Hvis Ben Foster havde en talentløs bror, der kun fik roller, fordi han så bedre ud, så har Hollywood så sandelig fundet ham. Stick to singing Disney boy!
Maybe he will be good as a douchebag instead...
... since Justin was good as the douchebag Sean Parker in The Social Network. He was really annoying.
Maybe because he is in real life? I don't know. :-)
^^ Verden er af lave
Kunne ikke være mere enig !!!